İade Politikası

İade ve Değişim İşlemleri

İnternet mağazamızdan satın aldığınız ürünlerle ilgili iade ve değişim bildiriminizi;
bilgi@akinoyuncak.com mail adresine veya,
0352 336 1 552 No’lu müşteri hizmetleri hattımıza iade sebebiniz ile birlikte talep bildirmeniz yeterlidir.

Müşteri hizmetleri yetkilimiz sizinle en kısa sürede tekrar iletişime geçecektir.

Sorunun ürünün yanlış kullanımına bağlı olarak kullanıcı hatasından (yanlış şarj etme, yanlış pil kullanımı, çarpma, kırma, bozma, düşme sonucu kırılma, yanlış montaj, yanlış kullanım, …vb) kaynaklandığı tespit edilen durumlarda ürün iadesi alınmaz.

Kusurun kullanımdan veya kullanıcı hatasından kaynaklanmadığı durumlarda ürün inceleme amaçlı tarafımıza geri göndermeniz gereklidir.

İnceleme sonucunda kusurlu olduğu bildirilen üründeki arızanın kullanıma bağlı oluşmadığı, ürünün kusurlu olduğu tespit edildiğinde tarafınıza ürünün; kusursuz olan yenisi gönderilir ya da isteğinize göre iadesi alınır.

Eğer ürünün kusursuz olan yenisi stoklarda mevcut değilse ekip arkadaşlarımız telefon ya da e-mail ile bunun bilgisini size verir

Eğer kullanıcı kaynaklı olmayan kusurlu ürünü, kusuru olmayan yeni ürün ile değiştirilmesini talep ederseniz; kusurlu ürünlerin inceleme için tarafımıza gönderilmesi ve kusursuz yeni ürünün size geri gönderilmesine ilişkin kargo bedelleri tarafımıza aittir.

Kusurlu ürünün kusursuz yenisini istemeyerek iade talebinde bulunmanız durumunda, 0352 336 1 552 Müşteri Hizmetleri hattımızı arayarak bize bildirmelisiniz.

Teslim tarihiden itibaren ilk 30 gün içerisinde arıza bildirimi yapmanız ve ürünü tarafımıza göndermeniz durumunda söz konusu arızanın tespit edilmesiyle beraber iade ya da değişim hakkınızı kullanabilirsiniz.

Arızalı / hatalı ürün size gönderildiği şekilde tüm aksesuarları, kutusu ve kitapçıklarıyla eksiksiz, hasarsız ve kargoda oluşabilecek hasarlara karşı uygun bir paket içinde göndermelisiniz.

Kutusunda ve içeriğinde çizik, çatlak, kırık, yırtık, yıpranma, ...vb olan ürünler kabul edilmez.

Ürünle birlikte satış faturası ile birlikte tüm nüshaları gönderilmelidir.

 

Arızalı ürün firmamıza ulaştığı gün arıza tespiti için firmamız tarafından yetkili servise gönderilir ve servisin verdiği arıza raporu neticesinde değişimi yapılır veya iade alınır.

Kullanıcı kusurundan kaynaklanan arızalar iade ve garanti kapsamı dışındadır. (Düşme, kırılma, yetkisiz tamir, yanma, voltaj değişiklikleri vb.)

Ürün satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı (ürünü) reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahipsiniz.

Cayma hakkını kullanmak isterseniz öncelikle müşteri hizmeti numaramız ile tarafımıza bilgi vermeniz gerekmektedir.

Cayma hakkını kullanmak istediğinizde malın tarafımıza geri gönderim bedeli size ait olur.

Sipariş ettiğim ürünleri nasıl iade/değişimini talep edebilirim?

Satın aldığınız ürünü teslim aldığınız günden itibaren 14 gün içinde aşağıdaki koşullara uyması halinde iade edebilirsiniz. İade etmek istediğiniz ürünü gönderirken anlaşmalı kargo şirketi ... Kargo ile göndermeniz halinde “Kargo Bedeli” ödemezsiniz.

 

İade edeceğiniz ürün ile birlikte hediye veya promosyon ürün mevcut ise tamamını iade etmeniz gerekmektedir.

 

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz. Faturanın tüm nüshaları gönderilmediği takdirde KDV ve yasal tüm yükümlülükler müşteriye ait olur ve bu bedel iade edilmez.

 

İade/değişim işlemlerinde satın alınan ürüne ait orijinal kutusu/ambalajı zarar görmeyecek şekilde muhafaza edilmeli ve gönderilmelidir.

 

Cayma hakkını kullanabilmeniz için iade etmek istediğiniz ürünlerin satış değerini yitirmemiş olması gerekmektedir.

 

Orijinal ambalajı bozulmuş, kutu ve iç aksesuarları olmayan, tekrar satılabilirlik özelliğini yitirmiş ürünlerin iadesi yapılamaz.

 

İade edilmek istenen üründe herhangi bir hasar, çizilme, yırtılma, bant-etiket kullanımı ve kutu içeriğinde eksilme varsa ürün iadesi kabul edilmez.

 

T.C.Sağlık Bakanlığı’nın Hijyenik Ürün Yönetmeliği’ne göre ayıplı ürün olmadığı sürece hijyenik ürünlerin açıldıktan sonra iade edilemez veya değişim yapılamaz.

 

Kitap, CD, kaset gibi ürünlerin iade ya da değişimi yapılmamaktadır. Kostüm/şapka gibi ürünlerin iadesi mümkün değildir. Ürün orijinal ambalajı bozulmadığı takdirde başka bir beden/ölçü ile değişim yapılabilir.

 

İade etmek istediğiniz ürüne ait satış faturasının tüm nüshalarını tarafımıza teslim etmeniz gerekmektedir.

İade/Değişim işlemini nasıl başlatabilirim?

İade etmek istediğiniz ürün için akinoyuncak.com’da hesabınızda bulunan sipariş detayları bölümümüzden iade talebinde bulunabilirsiniz. Sipariş detaylarınızdan “İade/Değişim Talep Et” butonuna tıklamanız, iade sebebiniz ile birlikte talebinizi bize ulaştırmanız yeterlidir. Müşteri hizmetleri yetkilimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir.

 

İade işlemleriniz ile ilgili her türlü sorunuz için 0352 336 1 552 numaralı hattımızdan veya bilgi@akinoyuncak.com adresinden müşteri hizmetleri yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Kargo Şirketine İade/Değişim İşlemini Nasıl Gerçekleştirebilirim?

İade etmek istediğiniz ürünü karşı ödemeli olarak ...... anlaşma kodu ile  size en yakın ......Kargo şubesine teslim edebilirsiniz. 

Ücret İadesi 

İade edilen ürünler için yapılacak ödeme, ürün bedeli ile birlikte siparişi oluşturma sırasında ödediğiniz kargo bedeli kadardır. Kredi kartına iade edilecek tutar bankanızın iade prosedürüne bağlı olarak 10 iş günü içinde tamamlanabilir. Banka Havale/EFT ile yaptığınız ödemelerde ise IBAN numarasını belirtmeniz gerekmektedir. Havale/EFT ödemeleri en geç 3 iş günü içinde gerçekleştirilmektedir.

 

İade işlemleriniz ile ilgili her türlü sorunuz için 0352 336 1 552 numaralı hattımızdan veya bilgi@akinoyuncak.com adresinden müşteri hizmetleri yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Sizlere daha iyi bir hizmet vermek için çerezleri kullanırız. Sitemizi kullanarak çerez politikamızı kabul etmiş olursunuz. Daha fazla bilgi için : Kişisel Verilerin Korunması Kanunu X